čtvrtek 12. února 2015

RECENZE: Trhni si!

Čauky!:)

Je tu čtvrtek a to znamená jediné: RECENZE! Hurá! A jelikož se blíží Valentýn pokusím se vás naladit  na romantickou vlnu a představím vám knihu s úžasně originálním názvem, která ač se na první pohled a přečtení nezdá, spadá právě do kategorie červené knihovny. Jdeme na to!databazeknih.czO čem to vlastně je? Hlavní hrdinkou je sedmnáctiletá slečna Mia Woodová (mimochodem Mia je naprosto rozkošné jméno). Je jiná než ostatní dívky - nezajímá se o módu, kosmetiku a evidentně se řídí pravidlem kolik sprostých slov znáš, tolikrát jsi člověkem. Nežije s rodiči, jak bývá v jejím věku  zvykem, ale s partou stejně starých kluků. Matka má problémy s alkoholem a na své dceři jí nikdy příliš nezáleželo a tak se není čemu divit, že od ní Mia odešla. Se svými spolubydlícími má skvělé vztahy - jsou pro ní jako vlastní rodina. Když kluci přivedou domů nového člena Brada, nedá se říct, že by to Miu nějak extra potěšilo. Vůbec se spolu nemůžou vystát a o to více je "překvapivé", že se do sebe nakonec zamilují.

Nevěděla jsem, jestli to bylo tím, že mě objímal, nebo tím, co říkal, ale udělala jsem něco, o čem jsem si myslela, že už to ani neumím. Rozbrečela jsem se.

Námět knihy je hezký a zajímavý. Postavy jsou dobře zpracované a většina z nich je vtipná a sympatická. Hlavně kluci - to jsou miláčci.

Kniha je poměrně dost tlustá, což by nevadilo, kdyby se od zhruba od půlky scénař pořád neopakoval. Nepřeháním. Stále se střídají scény typu: Mia je naštvaná. Mia se hádá s Bradem. Mia se miluje s Bradem. Mia sama ve vaně. Mia s Bradem ve vaně.
Měla jsem pocit, že se příběh nikam neposouvá, pořád se dělo to samé. Nuda.

Nedá se zrovna říct, že by byla hlavní postava extra příjemná a milá. Skoro v každé větě co vypustí z pusy se objeví nějaká nadávka nebo sprosté slovo. Chápu, že to patří k její image "drsné holky", ale tohle bylo už trochu moc.

Trošku mě zklamal konec. Zdál se mi docela odbytý a rychle napsaný, jakoby se už autorka snažila co nejrychleji knihu dopsat.

I přes všechny tyto nedostatky, doporučuji si román přečíst. Kdyby něco, tak už kvůli tomu božímu názvu! :D Na mě tam sice bylo dost vulgárních výrazů a celkově si myslím, že kdyby byla Mia skutečná osoba , asi bychom si moc nerozuměly. Ale věřím, že někomu se právě kvůli své temperamentní osobnosti bude líbit.


HODNOCENÍ: 88 %

Autorka: Andrea Kabeláčová

Počet stran: 392

Nakladatelství: Fragment

Rok vydání: 2014


Tohle je pro dnešek všechno. Doufám, že se vám dnešní recenze líbila a "uvidíme se" opět za dva týdny. Určitě si nenechte v pondělí ujít nové vydání Náhodného Pondělku!
Krásný víkend a užijte si Valentýna! ♥

M.

4 komentáře:

 1. Kniha vyzerá zaujímavo, aj hlavná postava i keď súhlasím, nie je nutné nadávať stále, vždy a všade, niekedy to vo výsledku kazí dojem z postavy aj z knihy. Škoda tých nedostatkov, inak to nie je na zahodenie :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Pěkná obálka. Já jsem ale typ, co jak ucítí nudu, zavírá knihu:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za komentář. Zkus si ji přečíst, možná se tobě bude líbit.
   M.

   Vymazat